Понеділок, 2018-04-23, 2:18 PM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Географія материків та океанів 7 клас » Євразія [ Додати статтю ]

Природні умови Євразії

Географічне положення Євразія майже цілком розміщена у Північній півкулі. Виняток становлять лише південні острови. Більша частина її території розташована у помірних широтах. Разом з тим, жодний континент не має таких великих заполярних просторів. Вражає уяву протяжність Євразії і в широтному напрямку. Майже вся Євразія розташована в Східній півкулі, але на крайніх заході та сході материк заходить в Західну півкулю.

Берегова лінія Гігантський масив суходолу Євразії омивається всіма океанами. Їх води утворюють біля берегів материка багато морів, заток та проток. Найбільш порізане - західне узбережжя континенту, де далеко у суходіл врізаються моря Атлантичного океану (Середземне, Чорне, Азовське та Балтійське). Східне узбережжя також значно порізане й оторочене улоговинами морів Тихого океану, що відокремлені острівними дугами. На порізаних узбережжях Євразії побудовані найкрупніші порти світу. Звідси морські траси пролягли до всіх континентів. Найбільш тісні зв'язки країни Євразії підтримують з Північноамериканським континентом.

Внутрішні райони материка Не всі райони Євразії відчувають на собі подих океану. Дуже великі простори в глибинах материка значно віддалені від океанічних басейнів, що сприяло виникненню великих азіатських напівпустель та пустель.

Положення відносно інших материків Помітно на природу материка впливають сусідні континенти. На південному заході води Середземного моря захищають Європу від гарячого подиху Африки. Неширока Берингова протока на крайньому північному сході відділяє азіатську частину материка від Північної Америки. Безпосередні зв'язки Євразії з Африкою та з Північною Америкою зумовили подібність органічного світу цих материків. Група островів Малайського архіпелагу простяглась між Південно-східною Азією і Австралією.
Величезні простори Тихого океану, із однієї сторони, і Атлантичного, з іншої, відділяють материк від Південної Америки. Найдалі від Євразії знаходиться льодова Антарктида.

Протяжність території Євразія займає третину суходолу, і простягається із заходу на схід майже на 13 500 км, а з півночі на південь – більше, ніж на 9 000 км. Наслідком значної протяжності території з півночі на південь є різноманітність зональних природних комплексів: від арктичних пустель до екваторіальних лісів. Віддаленість внутрішніх областей від океанів та їх ізольованість гірськими спорудами зумовили появу величезних пустель й напівпустель. Величезні площі займають зони лісів, що розташовані майже в усіх географічних поясах.

Крайні точки Крайня Північна точка - мис Челюскін: 77° 43' пн. ш. і 104°18' сх. д.) Крайня південна точка - мис Піай: 1° 16' пн. ш. і 103° 30' сх. д Крайня східна точка - мис Дежньова: 66° 05' пн.ш. і 169 ° 40' зх. д. Крайня західна точка - мис Рока: 38° 47' пн. ш. і 9° 34' зх. д.

Підсумки уроку - Євразія є найбільшим материком світу; - Природа Євразії більш різноманітна порівняно з іншими континентами; - Євразія омивається водами всіх чотирьох океанів; - Материк розташований у всіх географічних поясах північної півкулі
Категорія: Євразія | Додав: okinaka (2009-08-14)
Переглядів: 4305 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 3.4/9
Всього коментарів: 6
6  
dry

5  
happy biggrin cool tongue

4  
wacko surprised sad cry angry yes xx write v
ОбОжНюЮ ГеОгРаФіЮ а ОсОбЛиВо нАшУ ВчИтЕлЬкУ!

3  
sweat sweat

2  
cry

1  
Супер! happy holiday jump love salute salute1 salute2

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2018