Середа, 2024-04-24, 2:01 PM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Соціальна та економічна географія світу 10 клас » Господарство світу [ Додати статтю ]

Забруднення ґрунтів

Забруднення ґрунтів

 

Ґрунт – це самостійне природно-історичне тіло, що виникло у результаті сукупності дії на поверхневі горизонти порід живих організмів, кліматичних факторів, рельєфу і виробничої діяльності людини.

Основною властивістю ґрунту є родючість – здатність забезпечувати рослини поживними елементами, вологою, повітрям тощо.

Людство прямо та опосередковано впливає на стан ґрунтового покриву майже на всій території суходолу, завдаючи йому шкоди. Внаслідок цього значні площі родючих ґрунтів стають непридатними для використання.

Ерозія – це руйнування те переміщення ґрунтової маси і пухких порід потоками води і вітру. Залежно від фактора руйнування ерозії. Поділяють на водну, вітрову й промислову.

Водна ерозія, крім змивання родючого шару ґрунту, супроводжується й іншими негативними явищами: на поверхні землі не затримуються талі й дощові води, від чого зменшується запас вологи на ґрунті, розчленовуються поля, замулюються річки, ставки, водосховища, зрошувальні і дренажні системи.

Еродований ґрунт втрачає свою родючість: зменшується вміст гумусу, азоту, фосфору, калію та інших речовин.

У боротьбі з водною ерозією найефективніші агротехнічні та лісомеліоративні заходи.

Вітрова ерозія поширена в районах недостатнього зволоження і низької вологості повітря. Найбільше піддаються вітровій ерозії сіро-бурі ґрунти пустель, каштанові і чорноземні – степів. Спричиняють її велика кількість вітру, погано оструктурений або безструктурний стан ґрунту, глинясто-пилуватий його механічний склад, відсутність рослинного покриву, порушення верхнього шару ґрунту грунотообробними машинами.

Велике значення має також рекультивація зруйнованих людиною ландшафтів, відновлених ґрунтів, пасовиськ, луків, лісів, водойм згідно з науково обґрунтованими далекоглядними планами, активний розвиток заповідної справи.

Заходи, спрямовані на збереження ґрунтів. Найважливішим заходом збереження ґрунтів є правильне формування культурного агро ландшафту. У кожній екосистемі має бути своє, науково обґрунтоване співвідношення між полем, лісом, луками, болотами, водоймами. Це дасть найвищий господарський ефект і збереже довкілля.

Не менш важливою справою є організація і дотримання польових, кормових та інших сівозмін.

Зберегти ґрунт допоможуть і перехід на прогресивні форми обробітку землі, ефективні та легкі машини й механізми, скорочення повторного обробітку ґрунту, перехід на безплужний обробіток.

Впровадження поряд з ультра хімізованим методом господарювання органічного (біологічного) землеробства без застосування отруто­хімікатів і неякісних мінеральних добрив.

Категорія: Господарство світу | Додав: okinaka (2009-08-13)
Переглядів: 2098 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 1
1 анюх  
0
question
я ніфіга не шарю:question: question question question

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024