Субота, 2024-04-20, 10:44 AM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Країнознавство 11 клас » Країни Європи [ Додати статтю ]

Румунія

     Офіційна назва - Румунія.

      Державний устрій. Румунія - республіка. Глава держави - Президент, глава уряду - прем'єр-міністр. Законодавчий орган - двопалатний парламент, який складається з Сенату і Палати депутатів.

      Географічне розташування - Румунія розміщена у центрі Європи. На півночі і сході межує з Республікою Молдова (450 км) і Україною (169 км), на північному заході - з Угорщиною (443 км), на південному заході - з Югославією - Сербією і Чорногорією (476 км), на півдні - з Болгарією (608 км). На південному сході омивається Чорним морем.

      Площа території - 237500 кв. км (79 місце у світі).

      Адміністративний поділ - Румунія поділяється на 41 повіт; столиця виділена у самостійну адміністративно-територіальну одиницю.

      Кількість населення - 22,364 млн. осіб.

      Столиця - Бухарест (1,977 млн. мешканців).

      Інші великі міста: Яси (354,8 тис. мешканців), Галац (342,4 тис.), Тімішоара (340 тис.), Констанца (337 тис.), Клуж-Ніпока (332,2 тис.).

      Державна мова - румунська.

      Релігійна ситуація. 83% - православні (Румунська Православна Церква), 6% - католицька церква, 11% - протестанти, лютерани, унітаристи, мусульмани, неопротестанти, іудеї.

      Державне свято - 1 грудня - Національний День Румунії. 

      Державний прапор - являє собою червоний, жовтий і синій триколор - 3 вертикальних рівних лінії. Був прийнятий у 1848 р. під час революції в Цара Роминеаске.

       Державний герб - Стема. Прийнятий у 1992 році. Являє собою орла, який тримає у клюві хрест, а в кігтях шаблю і скіпетр, на грудях представлена композиція з п'яти гербів історичних провінцій Цара Роминеаске, Молдова, Трансільванія, Добружа і Банат.

      Державний гімн - "Прокинься, румун".

      Грошова одиниця - румунська лея.

      Членство у міжнародних організаціях - ООН, ОБСЄ, РЄ, СОТ, МБРР, МВФ, МФЧХіЧП.

Промисловість

      Нарівні з нафтою і природним газом найважливішими природними ресурсами є також золото, срібло, сіль, боксити, марганцева руда, вугілля. У 1996 р. видобуток нафти знизився приблизно до 135 барелів за день. Природний газ добувається на Трансільванському плато і біля підніжжя Карпат, а головний район видобутку нафти - тільки у передгір'ї Карпат. Найбільші нафтопереробні заводи Румунії знаходяться в містах Плоешті, Георге Георгіу-Деж, Дарменешті, Брашов і Римнікул-Серат. Кам'яне вугілля добувається у Коменешть на північному сході і біля Клужа на північному заході; існують шахти з видобутку бурого вугілля (лігнітів) біля Крайови і Плоешти в південно-центральній частині Румунії. Виробництво вугілля у 1995 р. сягнуло 43,92 млн. тонн. Хоча добувається певна кількість залізної руди, особливо на заході і північному-заході, її недостатньо для задоволення внутрішніх потреб.

      Район Бухарест-Плоешть - головна індустріальна зона, де розміщені нафтова, хімічна, будівельна промисловість і важке машинобудування. Металургія концентрується на заході (між Хунедоарою і Тимішоарою) і на південному сході (Галац-Бреїла). Великі суднобудівні заводи знаходяться в Бреїлі і Галацу біля дельти Дунаю. Є промисловий комплекс у Джурджу (Румунія) і Русе (Болгарія). Цей комплекс був побудований для виробництва пристроїв та устаткування для гірничодобувної, металургійної, хімічної і нафтохімічної промисловості.

      У 1996 р. виробництво електроенергії в Румунії становило 19400 мегават. Найважливішим її джерелом були теплоелектростанції, за ними йшли гідроелектростанції й атомні станції.

Сільське господарство

      У 1996 р. близько 43% всієї території країни становили орні землі, які використовувалися для посадки однорічних культур, і 3,6% - для вирощування багаторічних культур, переважно - фруктові сади і виноградники. Близько 70% орної землі віддано під пшеницю і кукурудзу. У 1996 р. Румунія виробила 6 млн. т пшениці, 6 млн. т кукурудзи. Інші важливі культури - картопля (3,9 млн. т у 1996), цукровий буряк (3,3 млн. т) і соняшник (0,93 млн. т).

      Великі виноградники ростуть на Трансільванському плато, у передгір'ях Карпат і Добруджі. У 1996 р. Румунія виробила 1,5 млн. гектолітрів вина. Фруктові сади знаходяться переважно у південних передгір'ях Карпат, на плато Добруджа і в дельті Дунаю. Центри фруктового садівництва розташовуються навколо кількох великих міст, таких як Бухарест, Крайова, Тимішоара, Яси і Клуж.

       Приблизно п'яту частину території країни складають пасовища. Головними районами тваринництва є південні передгір'я Карпат, південно-західна частина Трансільванського плато і північна частина Карпатських гір. Вівці пасуться в основному на південному сході, а свині - на півдні. У 1996 р. в країні було 3,7 млн. голів великої рогатої худоби, 10,4 млн. голів овець і кіз, більше ніж 8,2 млн. голів свиней.

      За повідомленнями 1996 року, ліси покривали 24 відсотки території країни. Найважливіші ресурси деревини знаходяться в східних Карпатах. Із середини 1950-х років почала запроваджуватися програма відновлення лісів з метою поповнення запасів деревини, що були виснажені під час Другої світової війни.

      Третина економічно активного населення країни задіяна у сільському господарстві.

Корисні копалини

      Мінеральні ресурси Румунії не відповідають всім запитам національної економіки: хоча ведеться видобуток бокситів, залізної руди, свинцю. Паливо, корисні копалини і метали становлять приблизно половину імпорту країни.

 

Транспорт

      Перевезення вантажів головним чином здійснюються вантажним автотранспортом і залізницею. У 1994 р. в країні було 11365 км залізних і 88117 км шосейних доріг.

      Головні порти на Дунаї - Турну-Северин, Джурджу, Бреїла, Галац. Найважливіший порт на Чорному морі - Констанца. Через нього проходить 80% морських вантажоперевезень країни і 65% вантажів зовнішньої торгівлі. У 1984 р. був відкритий судноплавний канал Чорнавода, що з'єднує Констанцу з портом на Дунаї. У 1996 р. вантажний морський флот Румунії складався з 234 кораблів і мав сумарну вантажопідйомність всіх суден 2 445 810 тонн.

Телефонний зв'язок

      Місцеві лінії телефонного зв'язку слабо розвинуті, близько 90% телефонних мереж автоматизовані. Система зв'язку в Румунії переважно радіорелейна з невеликими ділянками волоконно-оптичного зв'язку, приблизно третина телефонних мереж - цифрові, але, на жаль, прибизно 3300 населених пунктів взагалі не мають доступу до телефонного зв'язку.

      У Румунії на сьогодні є 1 супутник системи Інтелсат, новий вузол міжнародного зв'язку в Бухаресті. Країна активно бере участь у міжнародних телекомунікаційних проектах.

      Кількість інтернет-провайдерів - 30.

 

Категорія: Країни Європи | Додав: okinaka (2009-08-13)
Переглядів: 1496 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024