Середа, 2018-05-23, 7:31 PM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Країнознавство 11 клас » Країни Європи [ Додати статтю ]

Архітектурні пам'ятки. Найбільші міста Нідерландів

 Архітектурні пам'ятки. Найбільші міста

У цій країні дуже розвинувся іноземний туризм, який дає їм великі прибутки у валюті. Щороку цю країну відвідує туристів більше ніж там проживає жителів. Визначні пам'ятки Амстердам Рикс-Музеум (найбагатша колекція фламандського живопису), музей сучасного мистецтва Стедалійк, музей Ван-Гога, музей Рембрандта, церква Уде-Керк, королівський палац (ХVІІ століття) Гаага: Королівська художня галерея, будинок парламенту, палац Миру. В державі є Академія Наук і Мистецтва. Збереглися пам'ятки «Каролінгського відродження» (VIII – ІХ ст.), церкви «Сент-Бартелемі» (ХІ – ХІІІ ст.), що свідчать про релігію християнства і католицтва в державі.

Найбільші міста держави.

  Назва «Місто на палях» - досить точна характеристика Амстердама. Однак практичні голландці здавна називають свою столицю «містом, побудованим на кістках оселедців», згадуючи ті щасливі часи, коли знамениті атлантичні оселедці стали головною статтею експорту і немало сприяли перетворенню рибальського селища на річці Амстель у великий порт і торговий центр, який має тепер майже мільйонне населення.

  Амстердам – великий промисловий центр країни. В місті є машинобудівні, авіаційні, хімічні, електротехнічні і металообробні заводи. Добре розвинута харчова промисловість на імпортній сировині. Амстердам здавна відомий як великий центр гранування діамантів і торгівлі ними.

  Амстердаму належить провідна роль у культурному житті країни. В місті є університет і ряд вищих навчальних закладів, музей з великим зібранням полотен голландської школи живопису, будинок Рембрандта. Багато архітектурних пам’яток.

  Положення міста з дельти річки біля бухти Ей, яка є частиною затоки Зейдер-Зе, і висока вартість землі позначилася на всьому зовнішньому вигляді Амстердама.

  Правда, на центральних магістралях, де ходять туристські автобуси, де старі будинки чергуються з новими, побудованими в дусі того безликого стилю, який тутешні мешканці трохи спантеличено називають «стилем ΧΧ сторіччя», важко розгледіти справжнє обличчя цього своєрідного міста.

  Широкі вулиці, майдани, безліч крамниць, усюди рябіє яскрава реклама. На дахах готелів майорять прапори іноземних держав: англійські ,французькі, бельгійські… залежно від того, гості якої країни там живуть. Щороку до Амстердама приїжджає понад мільйон туристів.

  Але для того щоб відчути своєрідність Амстердама – цього найбільш голландського з усіх голландських міст, - треба звернути на тихі вулиці старих районів, де немає ні реклам, ні прапорів. 

  Вузькі вулички по берегах річкових рукавів, тепер уже подекуди засипаних, слухняно повторюють закрути колишньої річки. Жовті будинки тісно туляться один до одного і, як рослини, позбавлені простору, тягнуться у височінь. Подвір’їв майже немає: все забудовано. Фасади надзвичайно вузькі: трапляються триповерхові будинки, ширина яких не перевищує двох метрів.

  Розпланування квартир гранично економне: кімнати маленькі, сходи круті, як пароплавні трапи, і такі вузькі, що занести на другий поверх звичайний стіл неможливо. Меблі звичайно піднімають на мотузках і подають у вікно. Для цього під дахами спеціально влаштовані металеві консолі з гаками й блоками.

  Незважаючи на те, що нове будівництво Амстердама посувається дуже швидко, житлова проблема лишається гострою і квартирна плата дуже висока.

  Туристи, які побували у Західній Європі, завжди звертали увагу на численність велосипедистів на вулицях міст. Амстердам щодо цього не виняток. Незважаючи на те що мережа громадського транспорту дуже розвинена, амстердамець заощаджує гроші і віддає перевагу велосипеду. На велосипедах їдуть дідусі й бабусі з сумками, листоноші й монахи, їдуть до школи діти торговці з бідонами молока.

  Уранці й увечері, коли закінчується робота, безліч велосипедів заповнює вулиці. Велосипедисти виринають із-за будинків, машин, трамваїв, і в такі години важко перейти перехрестя. При цьому вуличний рух майже не регулюється. Рідко можна побачити полісмена-регулювальника.

Гаага – друге найбільше голландське місто, з ΧVĪ ст. є резиденцією Генеральних штатів. Багато різних міжнародних організацій вибрали Гаагу місцем свого перебування. Наприклад тут знаходиться міжнародний суд.

     Місто було засноване в ΧĪ ст. центр до наших днів зберіг середньовічне обличчя. На березі озера Вейвер є старовинні будівлі парламенту з червоного та сірого каменю з високими мурами по боках. Парламент разом з Трибуналом і місцевими домами складає місцевий комплекс Біненхоф. В знаменитому готичному Рицарському залі відбуваються святкові відкриття сесій Генеральних штатів. По сусідству стоїть замок Маурицхейс(ΧVĪĪ ст.) , в якому знаходиться експозиція живописи.

Роттеодам – важливий торгово-розвинутий центр країни, найкрупніший порт світу. Знаходиться на обох берегах Рейну. Глибоководним каналом з’єднаний з Північним морем. Через Роттердам проходять біля 2/3всього вивозу країни, а також ¾ всіх перевозок по Рейну.

   Тут знаходяться Академія живопису, консерваторія, Університет імені Еразма, крупні бібліотеки, Музей етнології, Історичний музей .

    Старовинний адміністративний, торговий і культурний центр на північно– східній частині Нідерландів –Гроніген. Нові підприємства суттєво змінили профіль промисловості міста. Найбільше відомий радіозавод концерну «Філіпс» з  різними підприємствами. В Гронігені знаходиться один з дуже старих університетів країни, заснований на початку  ΧVĪĪст.

    Великий промисловий ,торговий та культурний  центр  Нідерландів –Маастрихт. В цьому старовинному місті є машинобудівні, цементний та хімічні підприємства. Є університет. В Маастрихі щорічно проходить традиційне свято зустрічі весни –дитячий карнавал. Місто також відоме тим, що тут в 1992 р. заключили так званий Маастрихтський договір про створення Європейського союзу.

Категорія: Країни Європи | Додав: okinaka (2009-08-13)
Переглядів: 1594 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2018