Четвер, 2024-04-18, 5:52 AM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Країнознавство 11 клас » Країни Азії [ Додати статтю ]

Індія

Індія, Республіка Індія — держава розташована в Південній Азії.

Географічне положення - Індія розташована на півдні Євразійського континенту, на півострові Індостан. На північному заході межує з Пакистаном та Афганістаном (частина індійського штату Джамму й Кашмір, що межує з Афганістаном, перебуває під контролем Пакистану); на півночі - з КНР, Непалом і Бутаном; на сході - з М'янмою і Бангладеш. На півдні вузька Полкська протока і Манарська затока відділяють її від Шрі-Ланки. Протокою Грейт-Ченнел між островами Великий Нікобар і Суматра проходить морський кордон між Індією та Індонезією.

До складу Індії входять Лаккадівські, Аміндівські, Андаманські й Нікобарські острови. Поділяється на 22 штати і 9 союзних територій. Входить до Співдружності.

За формою устрою — федерація.

Глава держави — президент.

Площа Індії — 3,3 млн. км2.

Населення — 950 млн. чоловік.

Столиця — Делі.

Грошова одиниця - індійська рупія = 100 пайсам (46 інд. рупій = 1 долару США).

      Національне свято - 26 січня - День Республіки (1950 р.).

       Державний прапор Індії (затверджений конституційною асамблеєю 22 липня 1947 р.) - горизонтальний, триколірний: шафрановий зверху, білий посередині і темно-зелений знизу - у рівних пропорціях. Співвідношення ширини і довжини прапора - один до трьох; у центрі білої смуги - колесо "чакра" темно-синього кольору. Його діаметр приблизно відповідає ширині білої смуги і має 24 спиці. Чакра - колесо закону Дхарми (Доброчинності), що символізує поступальний рух країни.

       Державний герб Індії представляє собою копію Левової капітелі з м. Сарнатха (поблизу м. Варанасі), спорудженої у ІІІ ст. до н.е. імператором Ашокою на місці, де Будда проголосив своє послання про мир і визволення до чотирьох країн світу. Державний герб символізує прихильність сучасної Індії її стародавнім принципам миру і доброї волі. На капітелі - чотири лева, які сидять спиною один до одного. По окружності капітелі розташовані зображення чотирьох звірів-хранителів чотирьох країн світу: лев - на півночі, слон - на сході, кінь - на півдні, бик - на заході. Абака покоїться на розпущеній квітці лотоса, яка символізує джерело життя і творчої наснаги. Під гербом на санскриті написане гасло "Сатьямева Джайяте" ("Нехай запанує Істина!").

      Національна тварина - тигр.       Національний птах - павлін.

      Національна квітка - лотос.       Національний фрукт - манго.

      Членство в міжнародних організаціях - ООН, Рух неприєднання, ЮНІСЕФ, ВООЗ, Міжнародна організація космічного зв'язку "Інтерсупутник", Всесвітня продовольча програма, МОП, SAARC, МБРР, МАР тощо.

З-поміж мінеральних ресурсів світове значення мають поклади залізної, марганцевої руди, слюди.

В Індії налічується кілька сотень націй, народностей племінних груп, що говорять різними мовами. Офіційні мови — гінді та англійська.

Міста надзвичайно різноманітні. Багато їх виникли дуже давно, ще до нашої ери: Патна, Варанасі, Іллахабад, Делі. Деякі є священними для індуїстів. В Іллахабаді, що знаходиться у місці злиття річок Джамни і Гангу, на релігійне свя­то один раз на 12 роки? збирається до півтора десятка мільйонів віруючих. Серед­ньовічну епоху уособлює Агра. Калькутта, Бомбей і Мадрас засновані колонизаторами, які були їх оплотами. Останнім часом в ході індустріалізації виникли міста Бхілаї, Роуркела, Дургапур, Бокаро та ін.

У валовому національному продукті частка промисловості становить близько 22%. Розвивається механізована промисловість видобування нафти.

Головну роль відіграють залізниці, будівництво яких почалося ще в ХІХ ст.

Важливе значення має гужовий і в'ючний транспорт, мускульна енергія людини.

За роки незалежності фактично заново було створено хімічну, нафтову, алюмінієву промисловість, більшість галузей машинобудування. В експертних поставках Індії найбільше значення мають бавовняні, джутові і шкіряні вироби, бавовник, цукор, вивозять залізну й марганцеву руду, слюду, хімікати, нафтопродукти, добриво зерно. Її участь у світовій торгівлі дуже мала. Країна має велику зовнішню заборгованість.

Для Південної і Південно-Східної Азії характерні дві головні ознаки: по-перше, це найбільш заселена частина земної кулі, по-друге, це найвідсталіший і найбідніший регіон світу. Більшість людей живе в сільській місцевості.

Головним їх заняттям є малопродуктивне споживче землеробство, зокрема культура поливного рису. Провідну роль відіграє малопродуктивне кустарне і ремісниче виробництво.

Перехід в індустріальну епоху здійснюється в регіоні зі значним запізненням і територіально нерівномірно. Найбільші досягнення за обсягом виробництва має Індія, а в розрахунку на душу населення — Бруней і Сінгапур.

Індійська музика має тисячолітні традиції. Народна музика одноголоса, відзначається багатством жанрів, форм, мелодійної орнаментики й ритміки.

З ліквідацією колоніального режиму і здобуттям політичної незалежності уряд Індії вживає заходів для досягнення економічної самостійності країни шляхом розвитку національної економіки, створення нових галузей виробництва, піднесення сільського господарства, розв'язання продовольчої проблеми, раціонального розміщення продуктивних сил. Природно-ресурсний потенціал Індії включає три фізико-географічні області: гори Гімалаї з навколишніми передгір'ями, Індо-Ганська рівнина та плоскогір'я Декану. У числі основних проблем, які гальмують розвиток країни, є низький рівень грамотності населення, що складає 60%.

Однією з основних проблем Індії є свідоме регулювання чисельності населення.

Кустарне і дрібне виробництво поки що в Індії займає провідне місце. Ця галузь виробляє близько 40% промислової продукції. На кустарних і дрібних підприємствах, які розміщені в усіх населених пунктах, виробляється половина бавовняних тканин, взуття, більше половини цукру.

В умовах слаборозвинутої економіки і нерозв'язаних соціальних проблем внутрішні джерела нагромадження в Індії досить обмежені, а торговельний баланс зводиться з хронічним дефіцитом. Звідси потреба в іноземних позиках і кредитах.

Економіку Індії відрізняють надлишок і дешевизна робочої сили і висока культура праці. Валовий внутрішній продукт Індії у 2000 році становив 2,2 трлн. доларів США (частка сільського господарства - 25%, промисловості - 24%, сфери послуг - 51%). Темп економічного зростання - 6%.

 

Категорія: Країни Азії | Додав: okinaka (2009-08-13)
Переглядів: 1502 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024