Субота, 2024-04-20, 8:31 AM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


Категорії розділу
У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Загальна географія 6 клас » Літосфера [ Додати статтю ]

Алмаз.

Алмаз.

Алмаз - самородний мінерал. З початку промислового видобутку в усьому світі видобуто близько 200 тон алмазів. Основну масу складає технічне каміння; лише долі відсотка придатні для ювелірної обробки. Для виміру маси алмазів прийнятий метричний карат, - 0,2 грами або 200 міліграмів. Алмази масою більше 15 карат - рідкість, масою в сотні каратів - надзвичайна рідкість. На сьогодні у світі відомо лише 26 алмазів, початкова маса яких перевищувала 400 каратів. Такі каміння отримують власне ім'я, світову відомість і міцне місце у історії.

Ідеальний алмаз безкольоровий і прозорий, але може бути жовтим, зеленим, блакитним, синім, рожевим, молочно-білим, сірим і чорним. З давніх часів алмази видобувалися із розсипів, які утворилися в процесі руйнування корінних родовищ. З середини ХІХ століття почалася промислова виробка основних корінних родовищ діатрем (кімберлітових трубок). Огранений алмаз називають діамантом.

(фото алмаза)

Дивна біла галька, знайдена сином бурського фермера Даніеля Джекобса у 1867 році на березі річки Оранжева, змінила хід розвитку Південної Африки. Після довгих митарств галька потрапила на експертизу до мінералога Атерстона, який визначив її як прекрасний алмаз. Кристал був огранений, діамант вагою 10,75 карат отримав назву "Еврика" і зайняв своє місце у історії, як первісток південноафриканського алмазовидобутку.

Почалася африканська "алмазна лихоманка"! Представники всіх професій, національностей покинули свої справи і домівки, вирушили до басейну річки Оранжева. Оренда ділянки землі стоїла всього пару доларів. Ґрунт просідав, руйнуючи копі, - але це виявилося не злом, а благом. Відкрилася "жовта земля", більш багата на алмази, чим верхній шар. А на глибині близько п'ятнадцяти метрів шукачі відкрили "синю землю", яка була просто нашпигована алмазами. Так були відкриті корінні родовища алмазів - діатреми, вони ж кімберлитові трубки...

Південноафриканські алмази, у своїй більшості, "нечистої води" або низької якості; вони майже завжди мають жовті відтінки. Чисті алмази, такі як "Кулліан" (найбільший алмаз світу був знайдений 25 січня 1905 року і мав вагу 3106 карат. Експерти оцінили знахідку у 7,5 млрд. доларів) є рідким винятком. Але копі Африки дали світу в декілька разів більше алмазів, чим всі останні відомі родовища. Алмазні запаси південноафриканського регіону визначаються в мільярди каратів!

Категорія: Літосфера | Додав: Вчитель (2009-12-20)
Переглядів: 1302 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024