П`ятниця, 2024-03-29, 5:35 AM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


Категорії розділу
У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Загальна географія 6 клас » Біосфера [ Додати статтю ]

Биосфера

Биосфера

Биосфера - совокупность частей атмосферы, гидросферы и литосферы, которая заселена живыми организмами. Этот термин ввёл в 1875 австрийский геолог Э. Зюсс. Биосфера не занимает определённого положения, как другие оболочки, а располагается в их пределах. Так, водоплавающие животные и водные растения являются частью гидросферы, птицы и насекомые – частью атмосферы, а растения и животные, обитающие в земле – частью литосферы. Биосфера также охватывает всё, что связано с деятельностью живых существ.

В состав живых организмов входит около 60 химических элементов, главные из которых - углерод, кислород, водород, азот, сера, фосфор, калий, железо и кальций. Живые организмы могут приспосабливаться к жизни в экстремальных условиях. Споры некоторых растений выдерживают сверхнизкие температуры до -200°С, а некоторые микроорганизмы (бактерии) выживают при температуре до 250°С. Обитатели морских глубин выдерживают громадное давление воды, которое мгновенно раздавило бы человека.

Под живыми организмами подразумеваются не только животные, растения, бактерии и грибы также считаются живыми существами. Более того, на растения приходится 99% биомассы, а на животных и микроорганизмы - всего 1%. Таким образом, растения составляют подавляющую часть биосферы. Биосфера является мощным накопителем солнечной энергии. Это происходит благодаря фотосинтезу растений. Благодаря живым организмам происходит круговорот веществ на планете.

По мнению специалистов, жизнь на Земле зародилась примерно 3,5 миллиардов лет назад в Мировом океане. Именно такой возраст был присвоен древнейшим найденным органическим останкам. Так как возраст нашей планеты учёные определяют в районе 4,6 миллиардов лет, то можно сказать, что живые существа появились на ранней стадии развития Земли. Биосфера оказывает наибольшее влияние на остальные оболочки Земли, хотя и не всегда благотворное. Внутри оболочки живые организмы также активно взаимодействуют друг с другом.


За матеріалами "Большой детской енциклопедии. География"

Категорія: Біосфера | Додав: Вчитель (2009-12-20)
Переглядів: 2027 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 1
1 ERROR  
0
Нормально!Кому треба вот переклад на українську

Біосфера - сукупність частин атмосфери, гідросфери та літосфери, яка заселена живими організмами. Цей термін ввів у 1875 австрійський геолог Е. Зюсс. Біосфера не займає певного положення, як інші оболонки, а розташовується в їх межах. Так, водоплавні тварини та водні рослини є частиною гідросфери, птахи і комахи - частиною атмосфери, а рослини і тварини, що живуть в землі - частиною літосфери. Біосфера також охоплює все, що пов'язано з діяльністю живих істот.
До складу живих організмів входить близько 60 хімічних елементів, головні з яких - вуглець, кисень, водень, азот, сірка, фосфор, калій, залізо і кальцій. Живі організми можуть пристосовуватися до життя в екстремальних умовах. Спори деяких рослин витримують наднизькі температури до -200 ° С, а деякі мікроорганізми (бактерії) виживають при температурі до 250 ° С. Мешканці морських глибин витримують величезне тиск води, яке миттєво розчавило б людину.
Під живими організмами маються на увазі не тільки тварини, рослини, бактерії і гриби також вважаються живими істотами. Більш того, на рослини припадає 99% біомаси, а на тварин і мікроорганізми - всього 1%. Таким чином, рослини становлять переважну частину біосфери. Біосфера є потужним накопичувачем сонячної енергії. Це відбувається завдяки фотосинтезу рослин. Завдяки живим організмам відбувається кругообіг речовин на планеті.
На думку фахівців, життя на Землі зародилося приблизно 3,5 мільярдів років тому в Світовому океані. Саме такий вік був привласнений найдавнішим знайденим органічним рештками. Так як вік нашої планети вчені визначають в районі 4,6 мільярдів років, то можна сказати, що живі істоти з'явилися на ранній стадії розвитку Землі. Біосфера надає найбільший вплив на інші оболонки Землі, хоча і не завжди благотворний. Всередині оболонки живі організми також активно взаємодіють один з одним


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024