Четвер, 2024-04-25, 9:51 AM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


Категорії розділу
У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Загальна географія 6 клас » Літосфера [ Додати статтю ]

Кіліманджаро

На мові суахілі Кіліманджаро означає "сіяюча гора" - досить влучна назва для цього колосального вулкану, вкритого білосніжною шапкою. Це найвища вершина Африки - висота 5895 метрів; вона досить гарно видна за багато міль із саван Танзанії і Кенії, які розкинулися навколо неї. Її обриси дуже характерні: пологі схили підіймаються до видовженої, плоскої вершини, яка є насправді котловиною на верхівці вулкана.

В досить жаркі дні з великої відстані блакитна основа гори буває нерозрізнима на тлі савани і здається, що засніжена вершина парить у повітрі. Легкі хмари, які часто проходять нижче снігової лінії, посилюють цю ілюзію.

Гора Кіліманджаро розташована на площі 97 км. в довжину і 64 км в ширину і настільки велика. що може формувати власний клімат. Вологі вітри, які дмуть з боку Індійського океану, вимушені, натикаючись на Кіліманджаро. віддавати принесену вологу у вигляді дощу або снігу. Велика кількість опадів означає, що рослинність на самій Кіліманджаро і особливо на нижніх частинах її схилів, значно відрізняється від прилеглої напівпустельної. На нижніх схилах вирощують кофе і кукурудзу, а приблизно до висоти 3000 метрів росте вологий тропічний ліс. А ще вище, на висоті приблизно 4400 м., луки змінюються високогірними лишайниками та мохами.

На самій вершині Кіліманджаро лежать багаторічні сніги, що дивно, оскільки вона знаходить на три градуси південніше екватора. Однак дані новіших досліджень свідчать про те, що ці льоди повільно відступають. На вершині гори випадає всього 200 мм опадів за рік, і цього недостатньо, щоб компенсувати кількість води, яка витрачається під час таїння снігу.

Деякі вчені припускають, що вулкан знову розігрівається і це прискорює процес таїння його снігової шапки, між тим як інші вважають, що в цьому повинно глобальне потепління. Землі. Яка б не була причина. льодовики Кіліманджаро зараз менші, ніж були у минулому столітті, і можна передбачити, що якщо подібні темпи потепління збережуться, Кіліманджаро втратить свою льодову шапку до 2200 року.

Насправді гору Кіліманджаро складають три окремі вулкани, об'єднані складною історією вивержень. Давній вулкан, Шира, лежить на захід від основної гори. Колись він був значно вищий і, як вважають, рухнув після досить потужного виверження, залишив лише плато висотою 3810 метрів. Другий за віком вулкан - Мавензі - і зараз розрізняється у вигляді піку, який прилягає з східного боку до основної гори. І хоча поруч з Кіліманджаро він здається незначним, його висота досягає 5334 метри. Молодший і самий крупний із трьох вулканів, Кібо, сформувався під час серії потужних вивержень. Саме котловина Кібо утворює плоску вершину цієї прекрасної африканської гори.

Категорія: Літосфера | Додав: Вчитель (2009-12-20)
Переглядів: 1578 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024