П`ятниця, 2018-04-20, 12:01 PM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Загальна географія 6 клас » Гідросфера [ Додати статтю ]

Маріанський жолоб

Маріанський жолоб

Центр Маріанського жолоба приходиться на 150 пн.ш. і 147030/ сх.д. Але на поверхні океану ніщо не вказує на лежачу нижче безодню. Судна всіх розмірів і форм пересікають цей регіон, особливо активні торгівельні шляхи між Філіппінами і Північною Америкою та між Японією і Австралією.

Людина ніколи не могла встояти перед прагненням досліджувати непізнане, а надзвичайні успіхи технічного прогресу відкрили можливість доторкнутися до таємниць, які приховані у самому негостинному середовищі у світі - глибоководних рівнинах та жолобах. Предметів дослідження вистачить ще надовго, враховуючи величезні площі зайняті океаном з середніми глибинами 3,7 км. Рівнина ложа океану, яка лежить на глибині від 2 до 6 км., стала доступнішою лише нещодавно і то тільки при наявності складного спеціального обладнання. В місцях значної геологічної активності, де зустрічаються підводні вулкани, спостерігаються ще більш глибокі області, відомі як жолоба, глибина яких перевищує 6 км Жолоба існують в усіх океанах, але яскравіше всього вони представлені у Тихому океані; Маріанський жолоб самий глибокий.

Труднощі, які пов'язані з дослідженням та розумінням істот, які мешкають на цих неймовірних глибинах, колосальні. Просто, щоб отримати зразки, використовуючи вертикальний захват, необхідно було б застосувати 11 кілометрів надзвичайно міцної проволоки. Тиск на цих глибинах перевищує 1100 атмосфер, але на сьогодні винахідливість людини дозволила послати підводний апарат, зроблений із титану, лише на глибину 6 км., що дозволяє достатися лише до краю жолоба.

Однак жадання знань потребувала хоча б опосередкованого, за допомогою щупів і датчиків, а в останній час і відеокамер, дослідження цих глибинних областей; в результаті було відкрито багате угрупування тварин, яке складається із представників як відомих, так і менш звичайних морських груп.

Різноманіття видів в жолобі не так велико, як на рівнинах ложа океану, тут слабко представлені морські зірки, але зустрічається багато видів крабів та інших ракоподібних, багатощетинкових черв'яків, двостулкових молюсків. Світло не достигає цих глибин, але при освітленні ці істоти уявляються не менш яскравими, чим їх родичі там, зверху.

Здається, що велика кількість тварин доростає тут до набагато більших розмірів, ніж їх аналоги навіть на рівнинах ложа океану. Навколо деяких геотермальних джерел в більш активних регіонах актинії, в інших місцях не перевищуючі десятка сантиметрів у довжину, можуть виростати до 1,2 - 1,5 метрів, зі щупальцями метрової довжини.

Категорія: Гідросфера | Додав: Вчитель (2009-12-20)
Переглядів: 2046 | Рейтинг: 4.3/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2018