Неділя, 2024-11-24, 8:12 AM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Географія материків та океанів 7 клас » Північна Америка [ Додати статтю ]

Північна Америка. Населення
Коли європейці відкрили Північну Америку, то вона вже була заселена місцевими племенами. Понад 30 тис. років тому їхні предки проникли сюди з Азії. Заселення відбувалося через так званий Берінгів міст, що в минулому з'єднував Старий і Новий Світ у районі сучасної Берингової протоки.

Корінне населення
Доказом того, що прабатьківщиною індіанців Північної Америки була Азія, є характер знайдених археологами давніх поселень на континенті. Крім того, про близькість індіанців до монголоїдів Азії свідчать численні зовнішні ознаки: відносно темна шкіра з червонуватим відтінком, жорстке пряме волосся на голові, рідкий волосяний покрив на тілі, темний колір очей і широке обличчя.
Разом з тим, індіанці Північної Америки виділяються певними характерними рисами. Вони мають високий зріст, «орлиний ніс», інший, ніж у монголоїдів, розріз очей.
У південних районах материка корінні мешканці Північної Америки вже на початку нашої ери створили високорозвинені цивілізації. В основі їх господарства було землеробство. Саме завдяки індіанцям Америки світ почав культивувати і вживати у їжу багато знайомих нам продовольчих культур.
Особливо високого рівня суспільного розвитку досягли ацтеки - індіанці Мексики, їх держава мала високу густоту населення, розвинуте на ті часи господарство й своєрідну культуру.
До корінного населення Північної Америки належать також ескімоси. Вони живуть на узбережжі Північного Льодовитого океану та на півдні Гренландії; полюють на морських тварин або випасають оленів.
Колонізація материка європейцями сильно змінила склад його населення. Після відкриття Америки протягом чотирьох століть загарбники знищували індіанські племена. Тепер у США і Канаді індіанці становлять менше одного відсотка населення. Аборигени живуть головним чином на крайній півночі та на посушливих плоскогір'ях заходу. У Мексиці основну частину населення становлять метиси.

Релігійна структура населення
З-поміж світових релігій найбільший вплив на континенті має християнство. Жителі країн Північної Америки переважно протестанти і католики. Особливо багато прихильників католицизму в Мексиці та інших країнах Латинської Америки. У США останнім часом поширюється іслам.

Нащадки переселенців з Європи
Нині серед населення Північної Америки переважають нащадки переселенців з Європи: англійців, ірландців, французів, німців тощо. Є також українська діаспора, яка налічує близько 0,5 млн. чол. У США понад 40 млн. осіб ірландського походження, що у 12 разів більше, ніж жителів у самій Ірландії. У Нью-Йорку більше ірландців, ніж у столиці Ірландії - Дубліні.
У формуванні населення Північної Америки велику роль відіграли раби-африканці, що були завезені на континент у XVI-XIX ст. для роботи на плантаціях. Сьогодні на материку проживають десятки мільйонів нащадків різних народів Африки - афроамериканців.
Панівною мовою в США є англійська, в Канаді друга державна мова - французька. У Мексиці та країнах Центральної Америки (Гватемалі, Гондурасі, Нікарагуа, Панамі та ін.) - державною мовою є іспанська.

Розміщення населення
У кінці позаминулого століття високий природний приріст і потоки переселенців зумовили швидке зростання кількості жителів Північної Америки. Проте, починаючи з 60-х рр. XX ст. народжуваність на континенті стала знижуватися. Зараз природний приріст населення у середньому становить лише
7 чол./1 000 жителів за рік. Винятком є Центральна Америка, де цей показник становить 12 чол./1 000 жителів. Загальна чисельність населення Північної Америки перевищує 420 млн. чол.
Північна Америка заселена нерівномірно. Невелика кількість населення спостерігається у Гренландії. Деякі острови Канадського Арктичного архіпелагу взагалі безлюдні. Рідко заселені також напівпустельні та пустельні райони заходу. Найвища густота населення на сході Північної Америки, а також в окремих районах Мексики.
Північноамериканський континент - один з найбільш урбанізованих регіонів світу. Тут знаходяться найбільші міста і міські агломерації - тісно пов'язані між собою угрупування поселень. Так, столиця Мексики - Мехіко - є найчисельнішим містом планети. В агломерації мешкає понад 18 млн. чол.

Держави
У Північній Америці знаходяться одні з найбільш розвинутих країн земної кулі - Сполучені Штати Америки та Канада.
Сполучені Штати Америки за площею посідають четверте місце в світі. Це федеративна держава, що складається з 50 штатів. Глава держави - президент, який обирається на чотири роки. Вища законодавча влада належить парламенту (конгресу). Більшість населення прихильники - протестантизму.
США - площа – 9 363,2 тис. км2
Населення - 267 млн. чол.
Столиця - Вашингтон
США - одна з найбільш багатих на природні ресурси країн світу. Вони займають чільне місце серед розвинених країн за запасами викопного палива, залізної та інших руд, сірки, фосфоритів та калійних солей. Проте в США майже відсутні марганцеві руди, боксити, руди рідкісних металів, графіт.
Сполучені Штати Америки - найрозвиненіша країна світу. Вона відіграє винятково важливу роль у світовому господарстві. Країна посідає перше місце у світі за обсягом промислового виробництва.
США - провідна індустріальна держава світу, в якій розвинені усі галузі виробництва, особливо енергетика, машинобудування та хімічна промисловість.

Канада
Канада - федерація, що складається з 10 провінцій і двох територій. Вона входить до Співдружності на чолі з Великобританією, і формально главою держави Канада є королева Великобританії, яку в країні уособлює генерал-губернатор. Панівна релігія Канади - християнство.
Канада - друга за величиною країна світу. Вона займає майже всю північну частину Північної Америки й один з найбільших у світі Канадський Арктичний архіпелаг.
Країна виключно багата на мінеральні ресурси. Це, насамперед, руди різних металів.
Канада займає перші місця в світі за видобутком металів для промисловості, дорогоцінних металів та урану для АЕС. Країна багата й на різноманітні енергетичні ресурси, родовища кам'яного вугілля, нафти.
Канада - найбільш багатонаціональна країна Північної Америки. Етнічний склад країни, як і в США, сформувався в результаті імміграції.
Основу населення Канади нині становлять дві нації, що історично склалися – англо-канадці й франко-канадці. Крім них, численні німці, італійці, українці (близько 600 тис). Корінне населення - індіанці та ескімоси - становить меншість. Офіційні мови держави - англійська й французька.
 Канада належить до найбільш слабо заселених країн світу. У середньому на 1 км2 припадає приблизно 2,5 чоловіка.
У Канаді переважає міський тип розселення: 76% населення проживає в містах та агломераціях, що знаходяться в районі Великих озер.
Канада - розвинута індустріально-аграрна країна з великим економічним потенціалом. Господарство спирається на власну потужну сировинну та енергетичну базу, яка перевищує власні потреби. Тому характерною його рисою є чітко виражена спеціалізація на виробництві й особливо експорті сировини - енергетичної, мінеральної, лісової та сільськогосподарської.

Підсумки 

- Населення Північної Америки складається переважно з нащадків європейських переселенців;
- Корінні жителі материка - індіанці та ескімоси - становлять менше 1 % від його населення;
- Значну частку населення складають афроамериканці - нащадки колишніх рабів з Африки;
- США і Канада мають невисокий природний приріст населення, інші країни материка – високий; - Північна Америка - найбільш урбанізований район світу.
Категорія: Північна Америка | Додав: okinaka (2009-08-14)
Переглядів: 13267 | Рейтинг: 3.7/19
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024