Неділя, 2024-11-24, 7:14 AM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Географія материків та океанів 7 клас » Євразія [ Додати статтю ]

Природні умови Євразії
Особливості рельєфу
Євразія значно вища від інших материків. На її території розміщені найбільші гірські системи земної кулі. Найвища з них - Гімалаї з вершиною Джомолунгма (Еверест).
Рівнини Євразії відзначаються величезними розмірами й простяглися на тисячі кілометрів. Їх набагато більше, ніж на інших материках. В Євразії особливо великі коливання висот. Різниця між западиною Мертвого моря і найвищими вершинами Гімалаїв більш як 9 км.
Особливості рельєфоутворення в Євразії пов’язані як із дією внутрішніх факторів (тектонічні рухи), так і зовнішніми силами - діяльністю води, вітру і зледеніння.
На неозорих просторах Азії неабияка роль належить вітру. Він перевіює пісок і створює «блукаючі» бархани та дюни. Вітер обточує гірські породи, вирізьблює примхливі форми у скелях. Подібні форми рельєфу поширені у внутрішніх областях Азії в умовах континентального посушливого клімату.

Паливні корисні копалини. Вугілля
Євразія багата різноманітними корисними копалинами. Серед паливних корисних копалин велике значення здавна має кам'яне вугілля. Найбільші його поклади знаходяться в передгірських та міжгірських прогинах палеозойського віку. Це кам'яновугільні басейни у Великобританії, Німеччині (Рурський), Польщі (Верхньосілезький) та в Україні (Донецький).
Колосальні родовища вугілля супроводжують різні за віком геологічні структури Азії. Найбільші басейни відкриті в межах Індостанської та Китайської платформ, у Казахстані (Карагандинський) та в Росії (Кузнецький і Кансько-Ачинський).
Поклади бурого вугілля зосереджені здебільшого в молодих за віком прогинах.

Нафта й газ
Азія має найбільші серед інших частин світу запаси паливних корисних копалин. Тут знаходиться більше половини світових запасів нафти й газу. Два найбільших нафтогазоносних басейни відповідають Месопотамському прогину та Західносибірській молодій платформі. Значні поклади нафти є й на островах Малайського архіпелагу (острови Суматра і Калімантан).
Родовища нафти й газу утворилися в понижених ділянках фундаменту Східноєвропейської платформи і в передгірських прогинах (Волго-Уральська нафтогазоносна область).
У 70-ті роки XX ст. почалося промислове видобування нафти й газу на шельфі Північного моря.

Рудні корисні копалини
Процеси вулканізму та метаморфізації гірських порід створили умови для формування рудних корисних копалин. На платформах зосереджені родовища руд чорних металів світового значення: залізних - Курська магнітна аномалія, Криворізький та Лотарінґський басейни; марганцевих - Нікопольський басейн.

Рудні корисні копалини Азії
Рудні корисні копалини Азії здебільшого пов'язані з фундаментом давніх платформ та мезозойською складчастістю. Особливо великі запаси залізних руд на Індостані та в Північно-Східному Китаї. Поклади кольорових металів світового значення залягають уздовж східної
Категорія: Євразія | Додав: okinaka (2009-08-14)
Переглядів: 6241 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.6/5
Всього коментарів: 1
1 Том  
0
Уздовж східної....що далі??

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024