П`ятниця, 2024-03-29, 5:23 AM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Фізична географія України 8 клас » Природні умови [ Додати статтю ]

Загальна характеристика Херсонської області

Херсонська область розташована на Півдні України, у басейні нижньої течії Дніпра, у межах Причорноморської низовини. На півдні Херсонщину омивають Чорне і Азовське моря, а також Сиваш (Гниле море). Ріка Дніпро поділяє область на дві частини – правобережну і лівобережну, яку ще називають Таврією.

Територія області становить 28,5 тис. кв. км, протяжність із півночі на південь – 180 км, із заходу на схід – 258 км.

Адміністративно-територіальний поділ

Кількість адміністративних районів Херсонської області - 18: Бериславський, Білозерський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Верхньорогачицький, Високопільський, Генічеський, Голопристанський, Горностаївський, Іванівський, Каланчацький, Каховський, Нижньосірогозький, Нововоронцовський, Новотроїцький, Скадовський, Цюрупинський, Чаплинський.

Кордони

Херсонщина межує на сході - з Запорізькою, на північному заході - з Миколаївською, на півночі - з Дніпропетровською областями, на півдні - з Автономною Республікою Крим. По території області проходить державний кордон протяжністю 458 км, в тому числі 350 км по Чорному і 108 км по Азовському морям. На кордоні розташовано 4 пункти пропуску: авіа, річковий порт, морські порти міст Херсона і Скадовська.

Населення

Загальна чисельність населення регіону складає 1149,8 тис. осіб, щільність - 40 чоловіки на 1 кв. км. У регіоні розташовано 9 міст, 30 селищ міського типу, 660 сільських населених пунктів. Найбільші міста - Херсон, Нова Каховка, Каховка, Цюрупинськ. Склад населення:
Міське - 693,1 тис. осіб, або 60,3% населення; сільське - 456,7 тис. осіб, або 39,7% населення; чоловіки - 565,4 тис. осіб, або 46,6% постійного населення ; жінки - 644,6 тис. осіб, 53,4% населення; кількість пенсіонерів - 312,8 тис. осіб, 271 чол. на 1 тис. населення області.

Однією з найбільших водних артерій України є Дніпро з такими великими притоками, як Прип’ять, Десна, Сула, Псел, Ворскла, Самара та інш. Басейн р. Дніпра займає 65% площі держави. Разом з притоками на цей басейн припадає близько 60% водних ресурсів України. Життєдайна сила цієї ріки в буквальному розумінні освячена українською народною культурною традицією. Дніпро постає в ній, як Славутич, Велетень, Батько, як ріка-годувальниця, джерело життєвої снаги і творчості. І це справедливо. Води Дніпра (середньо річний стік становить 53,5 куб. км.) живлять сільське господарство і промисловість, створюють унікальні можливості для розвитку рослинного і тваринного світу, є ареалом відпочинку, оздоровлення, лікування, культурного дозвілля, туризму.

Категорія: Природні умови | Додав: okinaka (2009-08-15)
Переглядів: 5097 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.6/8
Всього коментарів: 1
1 Соня  
0
tongue

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024