Вівторок, 2024-05-07, 12:36 PM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Соціальна та економічна географія світу 10 клас » Регіональна географія [ Додати статтю ]

ЛОНДОН. КУЛЬТУРА І ЗМІ
КУЛЬТУРА І ЗМІ

Лондон — головний центр культурного життя Велико­британії. Безліч закладів культури зосереджені у Вест-Енді. Найбільші театри й кінотеатри знаходяться в районі площі Лестер-Сквер між проспектом Шефтсбері-Авеню і Трафаль гарською площею. На північ від вулиці Стренд розташований ще один театральний центр: до нього входять Королівський оперний театр (Ковент-Гарден), відомий своїми балетом і опе­рою, і знаменитий Королівський театр на Друрі-Лейн. Ряд екс­периментальних театрів, наприклад театр Мермейд у Сіті, були відкриті після Другої світової війни. На південному березі Темзи біля вокзалу Ватерлоо, уверх за течією ріки, недалеко від театрів Єлизаветинської епохи знаходиться знаменитий своїми постановками шекспірівських та інших класичних п'єс театр «Олд Вік», що став компанією-засновником Національ­ного театру. Королівське Шекспірівське товариство придба­ло в 1982 р. два нові театри, відкривши Центр мистецтв і конференцій Барбікан, побудований поруч із Лондонським валом у Сіті. Лондон підтримує п'ять головних симфонічних оркестрів, і їхні концерти відбуваються по всьому місту. По­руч із «Олд Вік» розташований концертний зал «Ройал-Фес-тивал-Хол». Багато музичних концертів, у тому числі знаме­ниті літні симфонічні концерти, даються в Ройал-Альберт-Холі — одному з найбільших концертних залів Лондона. Сольні й камерні концерти проводяться в Уїгмор-Холі. У 1963 р. в Кройдоні, південному передмісті Лондона, був відкритий Фер-філдс-Холс — ансамбль нових залів для концертів і театраль­них спектаклів.

У Національній картинній галереї, розташованій на північ-' ному боці Трафальгарської площі, зберігається основна націо­нальна колекція картин, а в галереї Тейт на набережній Темзи в Челсі — чудова колекція картин сучасних шкіл живопису. У найбільшому у світі Британському музеї (заснований у 1753 р.) зберігаються численні археологічні експонати давньої Брита­нії й античного світу. Фонди всесвітньо відомої бібліотеки Британського музею, що має в розпорядженні величезні купо­лоподібні читальні зали, нараховують більше 10 млн томів; тут також знаходиться сховище найбільшої колекції історич» них документів. Музей природної історії, Музей науки (із ве­ликою колекцією діючих моделей машин), музей Вікторії й Альберта та Інститут Співдружності знаходяться в Південно­му Кенсингтоні (загалом у столиці нараховується більше 250 музеїв). Поруч розташовані великі будівлі Імперського коледжу науки і техніки, що є частиною Лондонського універ­ситету (усього в місті 12 університетів). Університетська ад­міністрація знаходиться в Блумсбері, поруч із Британським музеєм і Університетським коледжем — найстарішим серед численних інститутів і коледжів, що утворюють цей величез­ний комплекс. Інші його відділення розкидані по усьому Ве­ликому Лондону і навіть за його межами. На Шкаділлі, у Бер-лінгтон-Хаусі розташоване Королівське-товариство — голов­не наукове товариство Англії, засноване Карлом II у 1660 р., а також Королівська академія мистецтв, що проводить тут свою щорічну літню виставку.

Художні музеї й галереї: Національна галерея (1824), Га­лерея Тейт (Тейт-Британія, 1897 р.; Тейт Модерн, 2000 р.), Національна портретна галерея, Галерея Хейуорд, найстаріша в країні публічна художня галерея Далідж-колледжу (1814 р., бере початок з 1626 р.), збори Уоллес, Інститут Куртолд, Му­зей воскових фігур мадам Тюссо. Близько 80 театрів: «Друрі-Лейн» (1663 р.), Ковент-Гарден (1732), концертний зал Аль-берт-Хол (1867—1871), Королівський Національний (1962 р.). Королівський шекспірівський (1961 р.), відтворений шекспі­рівський театр «Глобус», у якому раз на два роки проводиться Лондонський міжнародний театральний фестиваль, Королів­ська опера на Боу-стріт, Англійська національна опера у театрі «Колізей», Лондонський симфонічний оркестр, симфонічні оркестри Бі-бі-сі, філармонії, Королівської філармонії і Лон­донської філармонії.

Редакції найбільших газет і журналів зосереджені па Фліт-стріт і безпосередньо поруч із цією вулицею. Найкращими лондонськими газетами є «Тайме», «Гардіан» (виходить одно­часно в Лондоні й своєму рідному Манчестері) і «Дейлі теле­граф». Існує також ряд масових щоденних газет з великим колом читачів і величезними тиражами, наприклад «Дейлі екс­прес», «Дейлі міррор>> і «Сан». Кілька ранкових щоденних газет публікуються за межами Лондона; у місті друкуються також численні журнали. Як Британська радіомовна корпора­ція (Бі-бі-сі) із власними радіо і телебаченням, так і редакції незалежних (комерційних) компаній телебачення мають свої штаб-квартири і головні студії в Лондоні.

Категорія: Регіональна географія | Додав: okinaka (2009-08-18)
Переглядів: 1257 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024