Четвер, 2024-04-25, 8:52 PM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Фізична географія України 8 клас » Природні умови [ Додати статтю ]

Мис Сарич

Мис Сарич

Над Форосом дорога роздвоюється. Старе шосе Ялта — Севастополь підіймається до Байдарського перевалу (527 м), який прикрашений аркою у вигляді античного портика. Байдарські ворота споруджені у 1848 р. на честь закінчення будівництва дороги. Під самим перевалом на мальовничій скелі притулилася Фороська церква, яка була побудована в кінці минулого століття. За Байдарським перевалом лежить північний лісистий схил Головного гірського пасма.
Дорога веде спочатку у велику улоговину, до с. Орлиного, а потім крізь Перовський перевал — на 60-му кілометрі від Ялти — до сіл Гончарного і Резервного. Такий маршрут до Севастополя (по старому шляху крізь Байдарські ворота) тепер, після спорудження автостради Форос — Сарич — Ласпі, вибирають далеко не всі мандруючи по Криму.
Нова дорога проходить південніше, огинаючи масив Челебі, під урвищами якого видно велетенські брилові хаоси, мабуть, найкрупніші на півострові. Дорогу оточують ялівцево-дубові ліси, по схилах туляться сосни.
Біля моря видно невелику башту-маяк, який встановлено на м. Сарич. Це крайня південна точка Криму і всієї України. Праворуч понад дорогою звисають мальовничі скелі масиву Ільяс-Кая. Ще трошки — і відкривається розкішна панорама Латинської бухти, яка оточена гірським півколом. На заході -мис Айя, над яким здіймаються стіни масивів Куш-Кая та Кокія-Кая. Тут знаходиться одна з пам'яток природи — реліктовий гай сосни Станкевича. Ця сосна з темно-зеленою хвоєю називається ім'ям її першовідкривача — лісника П. Станкевича. У минулому вона була поширена у Криму значно ширше. У районі миса Айя сосна Станкевича підіймається по гірських схилах до висоти близько 300 м, утворюючи місцями значні зарості на недосяжних схилах. Окремі дерева досягають віку більше 200 років.

За матеріалами Хрестоматії з Географії України

Категорія: Природні умови | Додав: Вчитель (2010-05-19)
Переглядів: 3097 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024