П`ятниця, 2024-03-29, 6:05 PM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Фізична географія України 8 клас » Природні умови [ Додати статтю ]

Печери Криму

Головна гряда - царство карсту.

Головна гряда - край класичного карсту. Тут справжнє царство відкритого, або середземноморського, типу карсту. Юрські вапняки Криму чисті і тріщинуваті. Тому атмосферна вода легко розчиняє їх, утворюючи карстові лійки, колодязі, шахти, печери. У надрах гір є близько 800 карстових порожнин.

Найдовшою в Криму є печера Кизил-Коба, або Червона печера. Загально протяжність її - 13,7 км. Це шестиповерховий печерний комплекс із багатьма горизонтальними галереями і вертикальними колодязями. Тут є декілька підземних озер з площею водного дзеркала до 500 м2 і глибиною до 3 м. Найбільше вражає зал Академічний, висоті його близько 8 м, площа - понад 200 м2. Найбільша природна вертикальна шахта - Солдатська, на Карабі-Яйлі, її глибина близько 500 м.

Підземні карстові галереї вирізняються винятковою красою і своєрідністю сталактитів, сталагмітів. У багатьох карстових колодязях і шахтах навіть улітку зберігається сніг і лід. У наш час інтенсивність карстових процесів більша у зв'язку з вирубками лісів і змивом ґрунтів на яйлах. Головна практична цінність карстових порожнин полягає в тому, що вони є великими акумуляторами, зберігачами і розподілювачами води.

Категорія: Природні умови | Додав: Вчитель (2009-12-20)
Переглядів: 1266 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024