П`ятниця, 2024-04-26, 8:19 PM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


У вільну хвилину
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Publisher

Головна » Статті » Країнознавство 11 клас » Країни Європи [ Додати статтю ]

Туризм у країнах Скандинавії

Туризм у країнах Скандинавії

Жителів Скандинавії єднають не тільки спільні традиції, релігія, звичаї, спосіб життя, а й природньо- кліматичні умови. Водночас країни цього регіону мають свої, особливі умови для розвитку туризму та відпочинку. Тут є умови для зимового туризму та розвитку зимових видів спорту. На річках можна займатися водними видами спорту і рибальством.

Ситуація на туристичному ринку в країнах регіону вирізняється постійним розподілом сфер впливу та боротьбою за туриста.Провідними туроператорами регіону є Новасол (Данія), Призма Турз (Норвегія), Сканд Леже Груп (Швеція). Збут своєї продукції-туристичних подорожей-туроператори Скандинавії намагаються здійснювати не тільки через численні турбюро, а й безпосереднім виходом на споживача через мережу Інтернет. Уже сьогодні 30% туристичних путівок продаються за його допомогою. Фахівці вважають, що продаж послуг через канали телебачення найближчим часом теж збільшиться.

Незначна заселеність півночі Скандинавського півострова приваблює туристів, які шукають спокою та усамітнення. Тут вони можуть тішитися так званою робінзонадою.

Літо тут коротке- усьго кілька тижнів, тому місцеві жителі ретельно планують свій відпочинок. Західне узбережжя Норвегії, де впрдовж 230 днів на рік панує нестійка пог7ода із зливами, малопридатне для туризму. Морські води навколо півострова не встигають прогрітися, тому для літнього відпочинку найпривабливішими є внутрішні райони суходолу, де зосереджено безліч озер та невеликих річок.Та й погодні умови тут більш сприятливими, ніж на узбережі. Внутрішні райони Скандинавії також спрятливі для зимового відпочинку, завдяки більш стійкому, порівняно з узбережжям, сніговому покриву. Лижний сезон тут розпочинається в лютому і триває близько трьох місяців. Не випадково,що місто Ліліхаммер було обрано столицею зимових олімпійських ігор 1994 року.

Найкращий період для туризму- початок літа, коли найдовші дні та короткі ночі, не дошкуляють комарі. Жителі Скандинавії добре пристосувалися до нетривалого відпочинку, використовуючи для цього вихідні дні.Більшість з них мають невеликі будиночки за містом, яхти, човни. Використовують також вагончики-автопричепи з усім необхідним.

Для всіх туристичних ареалів у країнах Скандинавії величезне значення мають транспортні звязки. Надійне транспортне сполучення вже давно зробило ці країни доступними для туристів з Європи. Цьому сприяє передусім мережа добре облаштованих доріг з твердим покриттям. Проте заасфальтовано не всі автошляхи. Порівняно з іншими європейськими країнами тут мало автобанів- швидкісних багатосмугових автострад найвищого класу. Пояснюється це тим, що асфальтове покриття потребує постійного відновлення в умовах льодового обмерзання в зимовий період. Значною подією в регіоні стало введення в дію 16-кілометрового мостового переходу між Копенгагеном (Данія) та Мальме (Швеція) через протоку Ерезунн. Щодня міст пропускає близько 20 тис. автомобілів. Якщо раніше, до спорудження мосту, паромом через протоку цю відстань можна було подолати за 50 хвилин,то тепер усього за 10 хвилин.

З мостовим переходом повязані інтереси 3.5 млн людей регіону. Тільки 120 тис. студентів з 11 університетів та інших вищих навчальних закладів користуються мостом в обох напрямках. Із спорудженням мосту поромні компанії втратили монополію на перевезення через протоку Ерезунн, натомість, з мостовим переходом пов’язують великі надії численні підприємницькі, брокерські й туристичні фірми. Однак поромні сполучення продовжують відігравати велику роль, зокрема у сполученні між півостровом Ютландія та численними островами через фіорди, морські затоки і протоки. Традиційно популярними є морські круїзи вздовж норвезького узбережжя з заходом у фіорди, до мису Нордкап, Шпіцберген, Санкт-Петербурга, Риги, Талліна, столиць скандинавських країн Балтійським морем.

Розвитку туризму в регіоні спряє залізничне та повітряне сполучення. Залізницею туристи можуть з комфортом перетинати півострів з півдня на північ та у зворотньому еапрямку. Повітряним сполученням повязані між собою найбільші міста, столиці  з районами відпочинку.

У Норвегії найкращими туристичними обєктами є райони на північ від Осло. Це території середньовисотних ландшафтів, озер, сонячної погоди та постійним сніговим покривом взимку. До послуг туристів, що віддають перевагу природним особливостям Півночі,- узбережжя країни- Фіорланд. Особливо хочеться відзначити лижний спорт. Вперше згадка про людину на лижах залишена тут 4000 років тому. Це наскальні малюнки, на яких зображено лижника. І сьогодні це є один з найулюбленіших норвежцями видів спорту.

Столицю країни м. Осло засновано в 1048 році. Після пожежі 1642 року вона змінила свою назву на Христианію, а у 1925 столиці повернуто попередню назву. У центральній частині міста та головній вулиці Карл Йоганс Гате містяться театри, залізничний вокзал, кав’ярні, ресторани, університет і ратуша, у великій залі якої щороку 10 грудня Нобелівським лауреатам вручають премії. З-поміж музеїв найбільшу увагу привертає Норвезький музей судноплавства, експозиції якого пов’язані з іменами Амундсена та Нобіле. У Фрам-музеї можна ознайомитися з експедиціями Свердрупа, Нансена, Амундсена, у музеї “Кон-Тікі”- з подорожами Тура Хеєрдала.

Швеція має невеликі , порівняно з іншими скандинавськими країнами, можливості щодо відпочинку і туризму. Найбільше відвідують південну частину країни з її піщаними пляжами на узбережжі. Половина території країни вкрита лісами, тут налічується близько 100 тис. озер. Населення зосереджено на півдні країни.

Узбережжя внутрішніх озер- найважливіші райони відпочинку. Сприятливими для зимового туризму є гірські ландшафти країни. Спуск на лижах у долину можливий з висоти 1500-1700 метрів.

Найпривабливішим дла туристів є Стокгольм – столиця країни. Місто розташоване на 14 островах, у ньому налічується 40 мостів. Центральна частина забудована у барокко та готичному стилі. Цікавими для туристів є собори, замки, а особливо ритуал зміни почесної варти біля Кьонігліхе Шлос (Королівського замку). На сценах 70 театрах вирує культурне життя столиці.

Найулюбленішими місцями прогулянок у місті є парки Гартен фон Розендаль та Вальдемарзульде. Улітку в теплі та сонячні дні тут відбуваються різноманітні концерти, численні виставки. На острові Дюгарден можна ознайомитися із значним зібранням суден різних епох з усього Балтійського моря. Додає колориту Стокгольму і музей вікінгів, розташований на острові Бьорка.

Стокгольм- один з найбільших на Балтиці центрів круїзного судноплавства. Туристичними маршрутами повязані також Гельсінборг, Мальме, Гетеборг.

Країною, що приваблює насамперед відпочинком на природі є Фінляндія. Найбільш відвідувані місця- піщані пляжі на берегах численних озер (на території країни розташовано близько 64 тис великих і малих озер). Турфірми влаштовують водні прогулянки озерами. Фінляндія має великі можливості щодо зимових видів відпочинку, туризму і спорту. Сніговий покрив на півночі країни встановлюється вже у жовтні- листопаді. Зимовий туризм інтенсивно розвивається у Лапландії, готельне господарство якої потребує значних інвестицій.

Основний потік туристів іде через Гельсінкі. Місто засноване у 1550 році у місці падіння р. Вантаа у Фінську затоку. Пожежа 1807 року знищила його, після чого місто відбудували. Сенатська площа та Успенський собор- головні визначні місця фінської столиці. На Сенатській площі є памятник російському царю Олександру 1, неподалік містяться університет і урядовий палац. Визначним місцем є також Торгова площа, де продають овочі, фрукти і рибу. Пропонують свої послуги туристам численні кавярні, магазини, театри, музеї та виставкові зали. У програмі прогулянок містом-  відвідування Олімпійського стадіону з вежею заввишки 72 м, з якої відкривається чудова панорама. З північного порту пароплавом можна дістатися до зоопарку Коркесаарі з акваріумом. Острів музеїв Суоменліна занесено до списку ЮНЕСКО як одну з найвизначніших культурних памяток світу. З-поміж інших міст країни, що приваблюють туристів, слід назвати насамперед Тампере, Турку, Оулу.                                    

 

 

 

Список використаної літератури

 

 

1.      Дергачев Н. П. География М. : Просвещение, 1998.

2.      Земин С. У. Швеция как она есть. Минск, 1999.

3.      Ковнатор Г. С. Скандинавия глазами туристов. М., 2002.

4. Экономическая география. Учебник. М. : 1999.

 

 

 

Категорія: Країни Європи | Додав: okinaka (2009-09-20)
Переглядів: 3731 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024