Неділя, 2018-01-21, 9:24 PM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


Категорії розділу
У вільну хвилину
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru
Головна » 2009 » Серпень » 13 » Республіка Молдова
10:27 PM
Республіка Молдова

Тема уроку: Республіка Молдова

 

Мета уроку: створити умови для знайомства з особливостями економіко – географічної характеристики країни, розвивати логічне мислення, творчість, вміння робити записи за голосом вчителя, виховувати терпимість по відношенню до культури інших народів

 

Хід уроку

1.     Організація класу

2.     Актуалізація опорних знань та умінь

Фронтальна бесіда

3.     Вивчення нового матеріалу

4.      

Міні – лекція з елементами бесіди

 

Площа - 33,8 кмг. Населення - 4,4 млн чоловік. Столиця - Кишинеу.

Молдова - південно-західний сусід України. З 1924 по 1940 роки більша частина території Молдови входила до складу Української РСР як автономна республіка. У 1940 році Молдова дістала статус союзної республіки в складі колишнього СРСР. Стала незалежною в 1991 році.

Республіка Молдова лежить у межиріччі Прута й Дністра, невелика частина її території заходить на лівий берег Дністра. На заході вона межує з Румунією, на півночі, сході та півдні - з Україною. Залізниці, що проходять територією України, дають Молдові вихід до Дунаю та Чорного моря.

Основне природне багатство Молдови - її грунтово-кліматичні ресурси. Пе­реважно рівнинний рельєф, що являє собою чергування рівнин і височин, роз­членованих річковими долинами, балками та ярами, помірно континентальний клімат із жарким літом, м'якою зимою, родючі чорноземні грунти створюють дуже сприятливі умови для розвитку агропромислового виробництва.

З корисних копалин трапляються будівельні матеріали (вапняки, глини, це­ментна сировина).

Молдова - одна з найбільш густо заселених країн Європи (129 чол. на 1 км2). Корінні жителі - молдовани - становлять понад 60 % населення. З інших національностей значний відсоток становлять українці, росіяни, гагаузи, болгари. Гагаузи та болгари компактно проживають на півдні країни, українці - майже повсюдно, росіяни - здебільшого в містах.

Проголошення суверенітету, прийняття нових ознак державності, а особливо ста­тусу молдавської мови як державної та перехід на латинський алфавіт зазнали опо­ру певної, насамперед російськомовної, частини населення. Поляризація політичних сил призвела до проголошення Придністровської автономної соціалістичної респуб­ліки в складі Рибницького, Тираспільського, Бендерського та Дубосарського районів на Лівобережжі Дністра. У 1992 році виник збройний конфлікт, наслідком якого бу­ли не тільки людські жертви і зруйновані будівлі, а й потужний міграційний потік біженців. Половина з них переселилась на Правобережжя Дністра, половина - в Україну. Тобто певним чином відбувся територіальний перерозподіл населення за ет­нічними ознаками.

Урбанізаційні процеси властиві Молдові як будь-якій країні Європи, але біль­шість населення - сільське (53 %), хоч за останні 20 років його кількість зменши­лася на 11 %. Найбільшими містами є столиця Кишинеу та промислові центри Тираспіль, Бендери, Бєльци.

Економічна політика розвитку господарства в Молдові за радянські часи сприяла створенню тут підприємств машинобудівної, легкої, харчової промисло­вості. Для будівництва і обслуговування цих підприємств завозили людей з інших регіонів СРСР, головним чином з Росії. Це призвело до їх концентрації в промислових центрах Бендери, Тираспіль, Рибниця та в столиці.

У господарстві Республіки Молдова провідними є агропромислове виробниц­тво, яке базується на багатогалузевому сільському господарстві. В сільському гoсподарстві провідна роль належить рослинництву, а в структурі рослинництва - виноградарству, садівництву, овочівництву. Виноградники й сади Мол­дови є неодмінним елементом ландшафту. Виноградники займають 1/4 земельних угідь країни. Виноградарством особливо виділяються Кодри - височина в цент­ральній частині країни. Сади поширені здебільшого в долинах річок. Під плодовими та ягідними культурами перебуває понад 7 % сільськогосподарських угідь. У заплавах Дністра, Прута, на зрошуваних землях півдня поширене овочівництво та баштанництво. В країні значні посіви зернових, переважно пшениці, і технічних культур (тютюн, цукрові буряки, соняшник, ефіроолійні). Землеробство південних районів потребує постійного зрошування.

Тваринництво представлене свинарством, скотарством м'ясо-молочного на­пряму, вівчарством, птахівництвом.

На основі інтенсивного сільськогосподарського виробництва розвивається потуж­ний переробний комплекс, представлений виноробством, плодоовочевоконсервною, борошномельно-круп'яною, хлібопекарською, тютюново-ферментаційною, парфумер­но-косметичною промисловістю.

Промисловий комплекс країни спеціалізується на машинобудуванні (сільськогосподарське, верстато-, приладобудування), легкій (шовкова, трико­тажна, взуттєва, швейна, килимова), хімічній (фармацевтична, гумотехнічна) промисловості та промисловості будівельних матеріалів.

Республіка Молдова експортує продукцію багатогалузевого сільського госпо­дарства (виноград, фрукти, вина, коньяки, тютюнові вироби, ефірні олії), імпор­тує головним чином енергоносії.

5.     Закріплення вивченого матеріалу

Робота з картами атласу

 

Домашнє завдання

 

 

 

Категорія: 10 клас | Переглядів: 818 | Додав: okinaka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2018