Головна » 2009»Серпень»13 » Природокористування. Географія світових природних ресурсів
10:58 PM
Природокористування. Географія світових природних ресурсів
Тема: Природокористування. Географія
світових природних ресурсів
Мета уроку: Сформувати загальне уявлення про
особливостіприродокористування у різних
країнах і одночасно закріпити і повторити теоретичний матеріал, розкрити
прийоми застосування набутих знань для отримання нових відомостей і розв’язання
творчих завдань.; прогнозувати позитивні і негативні наслідки втручання людини
в природу, міри і напрямки зміни природних комплексів під впливом господарської
діяльності людини. Розвивати в учнів інтерес до читання науково – популярної
літератури; виробити в школярів уміння виступати перед аудиторією, вчити
об’єктивно оцінювати роботу товаришів і власну. Зацікавити учнів вивченим
матеріалом. Формувати систему знань.
Обладнання: фізична карта світу, атласи,
контурні карти, схема «Природні ресурси світу».
Хід уроку
Мотивація навчальної діяльності
Природні ресурси розміщені на
Землі вкрай нерівномірно. Не тільки окремі країни а й регіони різняться а
рівнем забезпеченості різними видами природних ресурсів, зокрема - корисних
копалин. Яка ж різниця між ресурсозабезпеченістю різних країн світу? Пропоную
поставити дослідницькі завдання і розробити механізм їх вирішення.
Постановка запитань. (Записи на
дошці)
·Охарактеризувати поняття ресурсозабезпеченості
·Яка група корисних копалин найбільш і найменш поширена у світі?
·Виділити групи корисних копалин на які багаті регіони світу?
·Чи є закономірності у розміщенні найбільших родовищ світу?
·Яка роль ресурсозабезпеченості в економічному розвитку країн?
Формуємо активний банк
Географічне середовище, антропосфера, природні умови,
природні ресурси, ресурсозабезпеченість, природокористування.
(Робота з
підручником О.М.Топузов, Л.В.Тименко.-Економічна і соціальна географія світу:
підручник для 10 класу загальноосвітніх шкіл, - К.: Зодіак –ЕКО, 2005) ст. 34
-37 § 7 – записи визначень у зошит
Формування
відповідей на проблемні запитання
Завдання 1
Доведіть,
що природні ресурси розміщені нерівномірно (робота в парах), учні формулюють
висновки і записуємо їх на дошці
Формулюємо
загальні висновки, записуємо у зошит.
Завдання 2
ПаливніРудніНерудні
Кам’яне
вугілляЗалізні
рудиФосфорити
США
(Аляскинський)Китай,
Канада, СШАКазахстан, США,
Німеччина
(Рурський)Бразилія,
Лівія, Малі, Марокко,
Росія
(Ленський, Кузнецький)Австралія,
РосіяБразилія,
Китай
(Тянсінський)УкраїнаСірка
Америка
_ ЧіліМарганцеві
рудиІрак,
США
Нафта,
газБразилія,
Індія, НігерРосія,
Україна
США
(Каліфорнійський, Алюмінієві
рудиПольща,
Чилі,
Уявіть собі, що ваші знайомі очолюють дослідницьку групу,
що займається проектом будівництва металургійного заводу в Німеччині. І просять
вас як географа поради в якій частині країни краще збудувати металургійний завод
і чи варто це робити. Чи є сировина для металургійного виробництва у регіоні?
Організація роботи
-Клас ділиться на 2 групи: за і проти проекту будівництва металургійного
заводу.
-Відшукуємо аргументи: за і проти
-По черзі презентуємо аргументи
-Члени груп мають право змінювати свою позицію
Завдання 3
Складаємо
разом вікторину
Учні
пишуть на аркушах по 2 запитання, складаємо їх у скриньку. Потім по черзі на
них відповідаємо. Кращі запитання оформлюємо у вікторину.
Завдання 4
Аналіз
карти ресурсозабезпеченості країн світу
Рефлексія
- Мій
настрій на уроці:
(Діти по
черзі говорять)
- Я
оцінюю свою роботу на уроці
(відповіді учнів)
- Я
оволоділа (в) новими знаннями про:
1.
Місцезнаходження найбільших родовищ світу і тд.