П`ятниця, 2024-04-19, 9:47 AM
Ви увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

Швидка допомога з географії


Категорії розділу
У вільну хвилину
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Спілкування
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічільник
Рейтинг@Mail.ru

Головна » 2009 » Серпень » 14 » Води суходолу та Світового океану
5:06 PM
Води суходолу та Світового океану

Води суходолу та Світового океану

Мета уроку: Розкрити поняття “водні маси”, сформувати уявлення про типи водних мас, показати особливості розподілу температур та солоності поверхневих вод Світового океану, їх зміни з глибиною. Ознайомити учнів з загальною схемою загальних  морських течій, розвивати вміння логічно мислити, встановлювати причинно-наслідкові зв΄язки. Виховувати почуття бережливого відношення до води.

Обладнання: фізична карта світу, карта океанів, атласи, практикуми.

Хід уроку.

1.Організація класу.

2. Актуалізація.

Завдання 1.“Термінологічна дуєль.”

Діти по черзі дають визначення термінам.

1.Сонячна радіація.                                               6.Антициклон.

2.Альбедо.                                                    7.Пасати.

3.Повітряні маси.                                         8.Мусони.

4.Атмосферні фронти.                                  9.Ізотерми.

5.Циклон.                                                      10.Коефіцієнт зволоження.

 

Завдання 2. Знайти зайвий термін.(знайшовши зайвий термін учні повинні сказати чому він зайвий і дати визначення)

1. Сонячна радіація, підстилаючи поверхня, прозорість атмосфери, Циркуляція атмосфери.

2. Екваторіальні, тропічні, перемінні, арктичні, помірні повітряні маси.

3. Західне перенесення, пасатне перенесення, Південно-східне перенесення, мусонне перенесення.

3.Вивчення нового матеріалу.

Мотивація навчальної діяльності .

Океан - колиска життя, який тісно пов¢язаний з формуванням клімату, саме тому поверхневі води та Світовий океан ми вивчаємо після клімату.

Які ж чинники впливають на формування вод суходолу.

1.Клімат.

2.Особливості рельєфу.

3.Склад гірських порід.

Робота зі схемою “Будова річки.”

Завдання порівняльна характеристика гірської та рівнинної річки.

Складання порівняльної характеристики рівнинної та гірської річки.

Ознака для порівняння

Рівнинна річка

Гірська річка  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мозковий штурм .Робота в группах. Обговорення проблемного запитання в группах та призинтація відповіді спікером.

1.     До чого призводе постійне зниження рельєфу?(виникнення озерних улоговин).

2.     Які зміни відбудуть ся на плоскій рівнинній поверхні при надмірному зволоженні території? (заболочення місцевості).

Закріплення вивченого матеріалу.

Робота з атласами.

До басейнів яких океанів належать річки світу? Визначення типу живлення.

Океан

Річка

Материк

Тихий океан

Р.Колорадо.

Північна Америка.

Р.Янзи.

Євразія

Р.Амур.

Євразія

Атлантичний океан

Р.Амазонка.

Південна Америка.

Р.Ніл

Африка.

Р.Дніпро

Євразія.

Індійський океан

Р.Ганг.

Євразія

Р.Лімпопо

Африка

Р.Мюррей

Австралія

Північний Льодовитий океан.

Р.Лена.

Євразія

 

 

 

 

 

Категорія: 6 клас | Переглядів: 3828 | Додав: okinaka | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 2
2 Астерикс  
0
http://s102.ucoz.net/sm/19/cakehttp://s102.ucoz.net/sm/19/holiday.gif.gifhttp://s102.ucoz.net/sm/19/scare.gif

1 Светлана  
0
music

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024